breaking news

Hülya Avşar, Safiye Sultan rolü için kampa girdi.

19 Ağustos 2015 | Highlife
Hülya Avşar, Safiye Sultan rolü için kampa girdi.
MAGAZİN
0

Safiye Sultan rolü için kampa girdi. ‘Muhteşem Yüzyıl-Kösem’ dizisinin Safiye Sultan’ı Hülya Avşar, hazırlıklara başladı.

Hürriyet’in haberine göre; Ayvalık tatilinin son gününde Ortunç Beach’te karşılaştığı ünlü tarih profesörü İlber Ortaylı’dan o dönemi anlatan kitap tavsiye etmesini isteyen oyuncu, beklediği yanıtı aldı.

Ortaylı’nın biri Reşad Ekrem Koçu’nun ‘Kösem Sultan’ı olmak üzere birkaç kitap önerdiği Avşar, vakit kaybetmeden o kitapları edinip okumaya başladı. Bu arada kendine bir de tarih danışmanı tutan Hülya Avşar, yeni danışmanından dönem dilini, kelimelerini ve ifade tarzlarını öğrenmeye başladı. Ayrıca boş bir gününde TİMS ekibiyle beraber tarihi yarımadayı ve Topkapı Sarayı’nı gezen oyuncu, rolün hakkını vermek için titizlikle hazırlıklara devam ediyor.
‘Kafası karışmasın’
İlber Ortaylı, yeni dizi hazırlığındaki Hülya Avşar’a tam olarak ihtiyacı olan kaynakların adını verdiğini söyledi: “O dönem ve konuyla ilgili çok fazla kaynak var. Ben de kafasının karışmaması için kendisine Reşad Ekrem Koçu’nun ‘Kösem Sultan’ ve ‘Osmanlı Padişahları’ ile Necdet Sakaoğlu’nun ‘Bu Mülkün Sultanları’ kitaplarını önerdim.”

Jennifer Aniston ve Justin Theroux çifti gecesi 36 Bin Liralık balayındalar
Asena Erkin'e şok

  • Hit: 420