breaking news

ALLUVION ILK KEZ NILUFER’DE SANATSEVERLERLE BULUSTU

4 Mart 2016 | Highlife Magazin
ALLUVION ILK KEZ NILUFER’DE SANATSEVERLERLE BULUSTU
KÜLTÜR SANAT
0

Çocuk kitaplarıyla pek çok ödüle layık görülen Feridun Oral’ın Alluvion adını taşıyan sergisi Nazım Hikmet Kültürevi’nde sanatseverlerle buluştu. Sanatın kalbi Nilüfer, yine farklı bir sergiye sahne oluyor. Sanata ve onun bütün alanlarına farklı pencerelerden bakan ve bu doğrultuda düşündüklerini yalın bir biçimde tasarıma dönüştürebilen Feridun Oral, Alluvion adını taşıyan sergisiyle ilk kez Nilüfer’de sanat severlerle buluştu.

Oral’ın, daha önceki sergilerinde yer verdiği eserlerinden seçkileri bir araya getirdiği Alluvion’da ilk kez görücüye çıkan objeler de yer aldı. Göze çarpmayan ayrıntılardan, hayatta yan yana gelmesini düşünemeyeceğimiz malzemelerden yararlanarak oluşturduğu büyülü yapıtlarıyla sanatseverlere alışık olmadıkları zenginlikte yeni anlamlar sunan Feridun Oral, izleyenleri, içinde estetik mizah ve ustalık olan gerçeküstü bir dünyada gezintiye davet ediyor.

10 Nisan’a kadar açık olacak serginin açılışına sanatseverler büyük ilgi gösterdi. Gecede sergi koordinatörü Necla Akgün, Feridun Oral’a kendisinin kaleme alındığı karikatür tablo hediye etti.

RUS ÇOCUKLARI, BARIŞ ÖZLEMLERİNİ RESME DÖKTÜ
Zeki Müren Sergisi için son gün 6 Mart

  • Hit: 186