breaking news

BUİKAD Ödülleri muhteşem bir gecede sahiplerini buldu

8 Mart 2016 | Highlife Magazin
BUİKAD Ödülleri muhteşem bir gecede sahiplerini buldu
CEMİYET
0

Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği (BUİKAD), “İş Kadını ile Güçlü Bir Türkiye’ye Ulaşmak” vizyonuyla çıktığı yola, “İş Yaşamında Başarılı Kadın” ödülleri ile devam ederek ekonomiden sosyal hayata birçok alanda örnek teşkil eden ve başarıya yürüyen iş kadınlarını bu yıl da ana sponsor Kent Meydanı AVM ve destek sponsorları Kumova İnşaat & Mühendislik , BSY Bilgi Sistemleri Yönetim ve Danışmanlık Hizmetleri ve Ekince Madencilik ‘nın işbirliği ile Dünya Kadınlar Günü öncesinde ödüllendirdi.

Crown Plaza’da gerçekleşen organizasyonun ödül töreni BUİKAD Başkanı İpek Yalçın’ın konuşması ile başladı.

 Yalçın, ‘Bir BUİKAD markası haline gelen ve sürdürülebilirliği ile dikkat çeken “Yedinci İş Yaşamında Başarılı Kadın” ödül töreni ile amacımız; iş yaşamında kadının önemini vurgulamak, kamuoyunda dikkat çekmektir. Bu tören ile; başarılara imza atmış iş kadınlarını gündeme getirirken diğer iş kadınlarımıza da örnek olunmasını sağlamaya çalışıyoruz. Bu sene ödül törenimizi ulusal mecraya açarak bizler için rol model olmuş iş kadınlarını ve kurumları Bursa’da buluşturmak istedik.” diye konuştu.

 Birbirinden başarılı kadınların ve iş yaşamında kadını destekleyen kurumların aday gösterildiği ödül sürecinde; gerçekten çok zorlandıklarını belirten Yalçın, ödüllerin sembolik olduğunu, aslında iş yaşamında var olmayı başaran her kadının takdir edilmeyi hak ettiğini belirtti. Gecenin yapılmasında kendilerine destek olan ana ve destek sponsorlara da teşekkür eden Yalçın; gelişmiş ülkelerle paralel bir şekilde ülkemizde kadın istihdamına verilen önemin gün geçtikçe arttığını ve hükümetin, özel sektörün ve sivil toplumun iş yaşamında kadını destekleyen tüm girişimlerini büyük bir memnuniyetle karşıladıklarını da dile getirdi. 

BUİKAD Başkanı İpek Yalçın’ın ardından, Kent Meydanı AVM Genel Müdürü Cemal Tuzcuoğlu da bir konuşma yaptı. Tuzcuoğlu, “Bizlerin sosyal sorumluluk projeleri adına en önem verdiğimiz konu, ‘kadın’ ile ilgili olanlarıdır. Bizler de kadının iş yaşamındaki başarısını destekleyip, onların yanında olduğumuzu belirterek motivasyonlarını arttırmayı istiyoruz.Bursa’nın ilk ve tek bağımsız kadın ödülleri organizasyonu olan ”BUİKAD İş Yaşamında Başarılı Kadın Ödülleri Töreni”ne ilk günden bu yana ana sponsor olarak eşlik etmekten Kent Meydanı AVM olarak büyük bir mutluluk duyuyoruz.” dedi.

 

Tuzcuoğlu, Kent Meydanı AVM olarak kadınlara hak ettikleri değerin verildiği bir dünya arzu ediyor, bu konuda yapılabilecek her şey de biz de varız diyoruz. Biliyoruz ki bir tek kadın dünyayı değiştirebilir. Artık gelenek haline gelen ve 7. senesinde ulusal boyutlarda da gücünü gösteren ödüller kapsamında BUİKAD Derneği’ni ve üyelerini tek tek tebrik ediyorum. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününüz kutlu olsun..” şeklinde konuştu.

 

BUİKAD Ödülleri’nin yedincisinde BUİKAD Özel Ödülü’nü DOSAB Kreşi ile Hasan Moral aldı. DOSABSİAD Başkanı Moral’e ödülünü Kent Meydanı AVM Genel Müdürü Cemal Tuzcuoğlu verdi. BUİKAD Ödül Töreni’nde yılın en başarılı iş kadını ödülünü Perihan İnci, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’inelinden aldı.

 İş yaşamında kadını destekleyen özel şirket ödülünü Tofaş adına Kurumsal İletişim Direktörü Arzu Çolakoğlu aldı. Çolakoğlu’na ödülünü CHP Milletvekili Ceyhun İrgil verdi.BUİKAD Ödülleri’nde yılın kadın profesyoneli Şule Uysal Özatay oldu. Uysal’a ödülünü BTSO Meclis Başkanı Remzi Topuk verdi. Yılın kadın girişimcisi ödülünü kazanan Veda Girgineroğlu oldu. Girgineroğlu’na ödülünü Büyükşehir Başkan Vekili Abdülkadir Karlık’ın elinden aldı. Yılın Bursa ekonomisine katkısı olan iş kadını ödülünü ise Duygu Kaplan aldı. Kaplan ödülünü Bursa Vali Yardımcısı Ergün Güngör’ün aldı.

 

Cemiyet, Kadınlar Suaresi’nde buluştu
18. Dostluk ve Dayanışma gecesi

  • Hit: 884