breaking news

DOWN SENDROMLU ÇOCUKLARLA MANDALA BOYAYAN İPEK AÇAR; “HEPSİ ÇOK ÖZEL”

21 Mart 2016 | Highlife Magazin
DOWN SENDROMLU ÇOCUKLARLA MANDALA BOYAYAN İPEK AÇAR;  “HEPSİ ÇOK ÖZEL”
MAGAZİN
0

EXPO 2016 Antalya Ajansı’nın, ‘Geleceği Renklendiriyoruz’ projesine bu hafta şarkıcı İpek Açar destek verdi. Mandala eğitimine katılıp down sendromlu çocuklarla boyama yapan Açar, “Hepsi çok özel hakikaten” dedi.

Bir süre önce yaşama veda eden besteci, sanatçı Kayahan’ın eşi İpek Açar, Antalya Ajansı, Down Sendromu Derneği ve Di&Sign Events’in ortaklaşa yürüttüğü ‘Geleceği Renklendiriyoruz” projesinin konuğu oldu. The Marmara Oteli’ndeki etkinliğe katılan İpek Açar, çocuklarla birlikte nefes açma, rahatlama terapisine katıldı, ardından mandala boyadı. Down sendromlu çocuklarla yakından ilgilenen hem kendi hem de çocukların mandalalarını boyayan İpek Açar, “Hepiniz çok güzelsiniz” demekten kendini alamadı.

“O kadar mutlu oldum ki anlatamam. Burada olmak benim için çok büyük bir ayrıcalık” diyen İpek Açar, duygularını şöyle dile getirdi;

“Hepsi çok tatlı ve sevgi dolu. Hepsi çok özel hakikaten. Benim için çok güzel bir şey oldu burada etkinliğe katılmak. Bilgi de aldım o da çok mutlu etti beni. Bu etkinlik onların gelişimine katkı koymuş. İlk ders ile şimdiki ders arasında ne kadar büyük fark olduğunu öğrenince daha da mutlu oldum. Aslında bu çok önemsenmesi gereken bir şey. Çok bilinen bir konuda değil. Bende yeni öğrendim mandalanın çok büyük faydaları olduğunu. Burada olduğumdan dolayı çok mutluyum.”

Sosyal sorumluluk projelerinde bulunmaktan keyif aldığını söyleyen İpek Açar, Pembe İzler Derneği’nin kanserli kadınlar yararına düzenlediği konsere katıldığını, Koruyucuk Vakfı yararına projelere destek verdiğini söyledi. Açar, “Mümkün olduğu kadar elimden geldiğince içinde bulunmaya çalışıyorum” dedi.

Açar, Türkiye’nin ilk EXPO’su olan EXPO 2016 Antalya’nın ülke için bir gurur kaynağı olduğuna vurgu yapıp, “Antalya için de gurur kaynağı, hayırlı uğurlu olsun” diyerek sözlerini tamamladı.

GAMZE, YAZ SEZONUNA DAMGASINI VURACAK
İREM DERİCİ 29 YAŞINA GİRDİ

  • Hit: 997