breaking news

MESUT YAR: “BEN ŞOVMEN DEĞİL, KONUŞTURMACIYIM”

10 Mayıs 2016 | Highlife Magazin
MESUT YAR: “BEN ŞOVMEN DEĞİL, KONUŞTURMACIYIM”
MAGAZİN
0

Ünlü köşe yazarı ve televizyoncu Mesut Yar, “Beyaz şovmen, ben ise konuşturmacıyım” dedi.
Bodrum’da bir etkinliğe katılan Mesut Yar etkinlik sonunda gazetecilerin sorularını yanıtladı. 6 sezondur CNN Türk ekranlarında program yapan Yar, Programını Kanal D ekranlarına taşıyacağını açıkladı.
Mesut Yar, Kanal D’ye transfer olduğunu vurgulayarak şu sözlere yer verdi:
“CNN Türk’ten transfer oldum Kanal D’ye. 6 senedir aynı kanalda sürüyordu program, gayet iyi bir noktaya gelmişti. Ama program bir tık daha yukarı çıkması gerekiyordu. Ortak kararla birlikte Kanal D’ye geçme kararı verdik. ‘Burda laf çok’ Türkiye’de çok sonradan başlayan ve insanların kabul ettiği bir format oldu. Talk şovlardan bizi ayıran özellik insanların daha rahat konuşması oldu. Bu format değişmeyecek ama skeç gibi birkaç repertuvar olacak tabi. İnsanların tüm günün yorgunluğunu unutabileceği ve açıkçası merak ettiği insanlar hakkında meraklarını gidereceği iyi bir formatımız var.”

“BEN ŞOVMEN DEĞİLİM”
Gazetecilerin, “Beyaz şova rakip mi geliyorsunuz” sorusu üzerine Mesut Yar, “Beyaz şovmen, ben ise konuşturucuyum. Beyazıt Öztürk’ün yaptığı talk şov. Beyazıt şovmenlik yapıyor. Benimki şovmenlik değil daha çok konuşturuculuk. Beyaz, Okan Bayülgen ve 3 adam talk şov yapıyor. Benim formatımla onların alakası yok, çok farklı” ifadelerini kullandı.

KASA DAVASI SÜRÜYOR
Geçtiğimiz yıllarda kiralık kasası açıldığı için bankayı dava eden Mesut Yar, davanın bir üst mahkemeye gittiğini de söyledi. Davanın halen sürdüğünü sözlerine ekleyen Yar, olayın bir üst mahkemeye taşındığını belirterek şunları söyledi:
“Davam ile ilgili bir gelişmem var bir üst mahkemeye gönderildi. Maalesef kasamız patladığı ile kaldı. Bir üst mahkeme esastan görüşüyor. Bizim oradaki duruşumuz çok netti. Maddi bir talebimiz olmadı, sadece manevi bir talebimiz var. Bu dava bizim için namus davasıdır ve halen devam ediyor. Bizim kasanın açılmasında bir kötü niyet olduğunu düşünmüyorum. Teknik bir aksaklık var. O kötü niyetin gidermeye yönelik bir tatlı girişim olmamasına itirazımız bizim. En azından insanlar mutlu edilmeye çalışılır. Yani şunu diye bilirlerdi ‘ya biz böyle bir şey yaptık. Bu da bizim hatamız kardeşim’ denile bilirdi. Gerçi unuttuk da yanı bende bir deve kini yok açıkçası. Türk adaleti bir karar verecek. Hakim düşünecektir yani bu kasa niye açıldı diye. Sonuç itibari ile biz kasamızı devraldık başka bir bankaya taşıdık. Şu anda daha güvendeyiz. Ben öyle hissediyorum. Manevi tazminat davası, eşim açtı davayı. Çünkü kasa onundu. Çok net bir şekilde mahreme giren eller davası. İçinde her şeyde olabilirdi. Ama hiç bir şeyde olmaya bilirdi. Biz içinde olanlarla değil de neden kasanın açıldığı ile ilgilendik. Ve bizden neden özür dilenmediği ile ilgilendik. Hakeme özür dileyin derse özür dilerler herhalde.”

KASASI ÇİLİNGİRLE AÇILMIŞTI
Olay, 2013’te yaşanmış, kendi kasasındakileri almak için gelen müşteri, kilidi açamayınca banka personelinden yardım istemişti. Anahtarın yanlış verildiğini bilmeyen görevliler ise çilingir çağırarak kasayı açtırmıştı. Kasa açıldıktan sonra banka müşterisi kasadakileri bir torbaya doldurup bankadan ayrılmış ve daha sonra kendi eşyaları olmadığını anlayınca bankaya tutanak karşılığı eşyalar iade edilmişti. Yaşanan olayları bankaya çağrıldığında öğrenen Mesut Yar’ın eşi Ferda Yar ise tutanağın kendisine verilmemesi üzerine bankaya dava açmıştı.

İZMİR'DE ENGELSİZ PODYUM
iŞTE MERYEM UZERLİ'NİN KIZI

  • Hit: 2.098