breaking news

Moda severleri buluşturan davet

13 Mayıs 2016 | Highlife Magazin
Moda severleri buluşturan davet
CEMİYET
0

Tuğba Berin tarafından kurulan Türkiye’nin deri ihracatında ve Türk derisinin dünyaya tanıtımında büyük bir rolü olan köklü firma Berinza, İstanbul’da dünya markalarının tercihi olan Abdi İpekçi caddesinde ilk mağazasını açtı.

İlkbahar-Yaz 2016 koleksiyonunu birçok kurumsal firmaların tercihi olan konsept tasarımcı Sedef Çalarkan’a emanet etti.

Kalitesiyle fark yaratan konsept tasarımcı Sedef Çalarkan’ın oluşturduğu Berinza’nın yeni koleksiyonu, 10 Mayıs’ta ev sahipliği Gül Erçetingöz tarafından yapılan bir davetle görücüye çıktı.

Simurg’dan ilham alan tasarımlar

Birlik ve çokluk gibi iki zıt kavramı simgeleyen Anka kuşunun göz alıcı parlaklığı Berinza’nın Sedef Çalarkan imzalı kreasyonuna taşınıyor. Berinza koleksiyonunun parçalarını özel tasarım t-shirt’ler deri yelek, deri ince fular, deri montlar, etekler, çanta, bileklik gibi aksesuarlardan oluşuyor. Yarı değerli taşlarla bezenmiş mücevherler deri tasarımların üzerini süslüyor.

Sedef Çalarkan’a Yıldırım Mayruk desteği

Sedef Çalarkan’ın Berinza için hazırladığı bir diğer koleksiyon ise “couture” t-shirt’lerden oluşuyor. Bir eşi daha olmayan Sedef Çalarkan’ın hocası couture’ün duayeni Yıldırım Mayruk tekniği ile tek tek birbirinden farklı işlenen bu çok özel parçalar, stil tutkunlarının mutlaka sahip olmak isteyeceği detaylar içeriyor. Tamamen el işçiliği ile boncuk ve kristal taşlardan oluşan t-shirt’ler tıpkı birer sanat eseri gibi görünüyor.

Kurumsal firmalara yaptığı sıradışı tasarımlarla dikkat çeken Çalarkan, yaza girerken enerjisini Berinza’nın yeni koleksiyonlarına yansıtıyor.

Not : Rafi Atık davete Sedef Çalarkan ‘ın 10 yıl önce Osmanlı Koleksiyonundan etkilenip tasarladığı ceketini giyerek geldi.

 

TMD’DEN ÜYELERİNE ÖZEL DAVET
CEMİYET HAYATI BİR UMUT VE GÜL DERNEĞİ YEMEĞİNDE BİR ARAYA GELDİ

  • Hit: 2.506