breaking news

“Global Wellness Day” coşkuyla kutlandı

15 Haziran 2016 | Highlife Magazin
“Global Wellness Day”  coşkuyla kutlandı
CEMİYET
0

 Her yıl Haziran ayının ikinci Cumartesi günü kutlanan milyonlarca kişinin yaşamını iyi yönde değiştirecek iyi yaşam hareketi “Global Wellness Day”  coşkuyla kutlandı. Global Wellness Day için, Türkiye’nin yanı sıra dünyanın 100 ülkesinde, 3000’den fazla noktada da çeşitli aktiviteler düzenlendi.

Türkiye’nin dünyaya hediye ettiği tek gün olan Global Wellness Day, Türkiye ile birlikte dünyanın doğusundan batısına 100 ülkede büyük bir coşku ile kutlandı. Kutlamaların Türkiye bölümünde ise ünlüler geçidi vardı. İş kadını Belgin Aksoy’un kuruculuğunda 2012 yılından bu yana her haziran ayının ikinci Cumartesi günü kutlanan Global Wellness Day etkinliklerine Gülben Ergen, İşadamı Mustafa Aksoy, Taner Aksoy, Semiramis Sekban, Dilara Koçak, Gamze Cizreli, Kaan Sekban, Ayşe Tolga ve Nevşah Fidan Karamehmet başta olmak üzere çok sayıda ünlü sima katıldı.

Sabahın ilk saatlerinden itibaren etkinlik alanını dolduran ‘iyi yaşam gönüllüleri’ tüm etkinliklere katılıp hem uzmanlardan iyi ve sağlıklı yaşam adına bilgiler aldılar, hem de eğlenceli bir gün geçirdiler.“Bir gün tüm yaşamınızı değiştirebilir” sloganıyla farkındalık yaratmayı amaçlayan Global Wellness Day’in ücretsiz etkinlikleri sabah saat 10’da başlayarak akşamüstü 18’e kadar sürdü.

Günün ilk etkinliği sabahın erken saatlerinde Yoga Eğitmeni Gem Akcan eşliğinde yapılan yoga oldu. Yüzlerce kişi zihinsel ve bedensel arınma tekniklerini uygulayarak güne zinde başladılar.

Global Wellness Day’in en renkli aktivitelerinden biri de yoganın ardından düzenlenen zumba oldu. Zumba Eğitmeni Ayşegül Demirsoy’un enerjisi ile alanı  dolduran herkes hareketli müzikler eşliğinde zumba yaptılar. Zumba ile herkes hem eğlendi, hem de spor yapmış oldu.

Etkinlikler kapsamında; uzmanlar eşliğinde iyi yaşam sohbetleri de yapıldı. Katılımcılar, Beslenme ve Diyet Uzmanı Dilara Koçak’ın doğru beslenme adına verdiği tavsiyeleri büyük bir ilgiyle dinlerken, Prof. Dr. Murat Aksoy da sağlıklı ve iyi yaşam adına çok önemli bilgiler verdi.Kahkaha Terapisti Eser Mutlu’nun etkinliği ise günün en eğlenceli aktivitelerinden biriydi. Kahkaha atabilmenin önemini anlatan etkinlik kahkahalar eşliğinde neşe içinde geçti.

 

 

FERYAL GÜLMAN'DAN DOSTLARA ÖZEL İFTAR
Ageless Talks’a Ünlü İsimler Akın Etti

  • Hit: 3.131