breaking news

24 Ağustos 2016 | Highlife Magazin
KONSER
0

EXPO 2016 Antalya’da dünyaca ünlü sanatçıların yanı sıra yerli sanatçıların konser programları tüm hızı ve coşkusuyla devam ediyor. Katılımın ücretsiz olduğu EXPO Antalya yerel konserler serisinin 23 Ağustos’taki konukları Volkan Konak, Zerrin Özer, Kutsi ve Berksan oldu.

Bugüne kadar dünyaca ünlü şarkıcı ve grupları ağırlayan EXPO 2016 Antalya, yerli sanatçıların konserlerine de ev sahipliği yapmayı sürdürüyor. EXPO 2016 Antalya’da Tukcell büyük amfi tiyatro ve gösteri salonunda ünlü yerli sanatçıların konserleri düzenleniyor. Turkcell büyük amfi tiyatroda sevilen isimler Volkan Konak ve Kutsi sahne alırken, gösteri salonunda ise Zerrin Özer ve Berksan konser verdi. Volkan Konak, hareketli türkülerle amfi tiyatroyu coştururken, Berksan sevilen şarkılarıyla hayranlarını coşturdu. Zerrin Özer ve Kutsi ise EXPO’da romantizm rüzgarı estirdi.

EXPO 2016 Turkcell büyük amfi tiyatroda Kral FM’in program yapımcılarından sevilen isim Gezegen Mehmet’in sunumlarıyla renklenen gecede ilk olarak Kutsi sahne aldı.

Dillerden düşmeyen şarkıları ve söz yazarlığındaki başarısının yanı sıra oyunculuk performansıyla da beğeni toplayan Kutsi, EXPO 2016 büyük amfi tiyatroda sevilen şarkılarını seslendirdi. Kutsi, sahnede ağırlıklı olarak romantik parçalar seslendirdi. Sevilen şarkılarını hayranlarıyla birlikte seslendiren Kutsi, duygu dolu anlar yaşattı.

EXPO 2016 Antalya’da sahne almasında emeği geçenlere teşekkür eden Kutsi, “Burada şarkı söylüyoruz, şarkılarımızı sizinle paylaşıyoruz. Bu paylaşım benim için çok önemli. Bir nebze de olsa gönüllere su serpiyoruz. Şu yaşadığımız acı dolu günlerde şehit ailelerine başsağlığı ve saygılarımı iletiyorum” dedi.

VOLKAN KONAK KARADENİZ RÜZGARI ESTİRDİ

Kutsi’nin ardından sahneye çıkan Karadeniz türkülerinin güçlü sesi Volkan Konak da EXPO 2016 Antalya’da Turkcell büyük amfi tiyatroda 5 bin kişiye seslendi.

Sahnede Karadeniz rüzgârı estiren Rüzgârın oğlu şarkı aralarında seyirciler ile sık sık konuştu. Konak, dinleyenlerine olan sevgi ve saygısını şu sözlerle anlattı;

“Hiçbir zaman sahte duygularla size seslenmedim. Anne sütü gibi gürül gürül kutsal duygularla, yârin yanağı kadar yumuşacık duygularla, Anadolu sevdası gibi yaman mı aman duygularla. Biz de sahte duygu yok. Biz de duruma göre pozisyon almak yok. Biz kitabı ortadan açanlardanız.”

Volkan Konak, hareketli türkülerle amfi tiyatroyu coşturdu. Ünlü sanatçının yaptığı esperilerle gülen vatandaşlar; Mimoza Çiçeği, Yarim Yarim, Dostum Dost gibi parçalarda ise duygu dolu anlar yaşadı.

ZERRİN ÖZER DUYGULANDIRDI

Türk pop müziğinin güçlü sesi Zerrin Özer ise EXPO 2016 gösteri salonunda sahne aldı. Geçirdiği rahatsızlık sonrası uzun süre tekerlekli sandalye kullanmak zorunda kalan Özer, şarkılarını bir süre ayakta seslendirdi, zaman zamansa sahnedeki koltuğa oturdu. Sevenlerinin dualarıyla ayakta kalmayı başardığını söyleyen sanatçı, “Ben sizi çok özledim. Biliyosunuz ben bir rahatsızlık geçirdi. 3 kez ameliyat oldum. Şimdi yavaş yavaş sizlerin sevgisiyle böyle ayakta duruyorum” dedi.

Konser boyunca eskimeyen şarkılarını söyleyen Zerrin Özer, “Hani Dünya Tatlısı”, “İftira”, “Kıyamam” gibi sevilen şarkılarını konseri izleyenlerle birlikte söyledi. Zerrin Özer’e sanatçı dostu Kutsi de destek verdi. Kutsi, Turkcell amfi tiyatrodaki konserinin ardından Zerrin Özer’in sahne aldığı gösteri salonuna gitti. Özer ve Kuti “Karbeyazdır Ölüm” isimli parçayı birlikte seslendirdi.

Zerrin Özer’in ardından sahneye çıkan Berksan ise “Çilek”, “Unutamam”, “Bay Bay” gibi hareketli parçalarla izleyenleri coşturdu. Sempatik tavırlarıyla özellikle genç kızların ilgiyle izlediği Berksan hareketli şarkılara ağırlık verdiği konserinde ilgiyle izlendi.

EXPO 2016 Antalya, sürpriz konserler, sergiler, uluslararası sempozyumlar, çocuk kongreleri, sahne sanatları ile kentin sosyal ve kültürel hayatına renk katmaya devam edecek.

EXPO 2016, Orhan Gencebay şarkılarıyla inledi
SÜPERSTAR’DAN SÜPER KONSER

  • Hit: 48