breaking news

Hakan Altun Ve Hüsnü Şenlendirici Kıbrıs’ta müzik şöleni yaşattı

19 Eylül 2016 | Highlife Magazin
Hakan Altun Ve Hüsnü Şenlendirici Kıbrıs’ta müzik şöleni yaşattı
KONSER
0

The Savoy Ottoman Palace, Kurban Bayramı’nın üçüncü gününde Hakan Altun ve Hüsnü Şenlendirici’yi ağırladı. Performanslarıyla gönüllere taht kuran ikili Kıbrıs’ta bayram eğlencesini festivale dönüştürdü.

Kıbrıs’ın merkezi Girne’de adeta Osmanlı Saraylarında konaklama hissi veren The Savoy Ottoman Palace Kurban Bayramı’nın üçündü gününde Türkiye’nin sevilen sesi, seslendirdiği özellikle duygusal şarkılar ile dinleyenleri kendisine hayran bırakan Hakan Altun ve klarneti ile harikalar yaratan müzisyen Hüsnü Şenlendirici’yi ağırladı.

Sezen Aksu’nun ‘Tükeneceğiz’ şarkısı ile konsere giriş yapan Şenlendirici, dinleyicilerden uzun süre alkış aldı. Yarım saat boyunca sahnede kalan Hüsnü Şenlendirici daha sonra sahneye Hakan Altun’u davet etti. Altun’un tüm şarkılarına konser alanını dolduran sevenleri hep bir ağızdan eşlik etti.

Konser öncesi gazetecilerle sohbet eden Hakan Altun ve Hüsnü şenlendirici sık sık espri yaparak gazetecilerle gülüştüler. Hakan Altun tüm Tür halkının Kurban Bayramını gönülden kutladığını ifade ederek, “ İnşallah her günümüz bayram tadında olur” bayram mesajı verdi. Hüsnü Şenlendirici ile müzik yapmaktan son derece keyif aldığını söyleyen Altun, sözlerine şöyle devam etti; “ Yaz boyunca hem Hüsnü’nün konserleri hem de benim işlerim nedeniyle bir ara verdik. Ama bugün bayram vesilesiyle tekrar beraberiz. Hüsnü’yle müzik yapmaktan çok keyif alıyorum. Kış boyunca birlikte müzik yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Hüsnü Şenlendirici: 4 yıl evden çıkmadım

Gazetecilerle konser öncesi sohbetinde Hüsnü Şenledirici de bayram mesajı vermeyi ihmal etmedi. Tüm Türk halkının Kurban Bayramını içtenlikle kutladığını ifade etti. Gazetecilerin, “Uzun süredir televizyonlarda yoksunuz inzivaya mı çekildiniz?” sorusu üzerine, “ Yaa ne kadar güzel oldu… Ben bunu yapabilmek için 4 yıl evden çıkmadım. Televizyonlarda klarnetimle görünmek istiyorum. İnsanlar beni klarnetimle görmekten keyif alıyor. Magazin haberlerinde yer almaktan hoşnut değilim, böylesi daha hayırlı ” dedi. Yoğun iş temposu stresi Bergama’da attığını ifade eden Şenlendirici, sözlerine devam etti; ” Yaklaşık 4 aydır Bergama’dayım. Hayatım zaten keşmekeş bir koşuşturma içinde geçiyor. Kendime ayırdığım zamanda sakin ve huzurlu bir yaşama ihtiyaç duyuyorum. Bu huzuru memleketim Bergama’da buluyorum. Yaşım çok ilerlemedi ama sılaya dönüş durumum var. Bütün dünyanın yorgunluğunu Bergama’da atıyorum” dedi. Eylül ayının sonuna doğru trio ekibiyle bir turne yapacağının da müjdesini veren Şenlendirici turne detaylarını anlattı; “ Eylül sonuna doğru. Almanya, İspanya ve Kanada turnelerine başlıyoruz.” dedi.

ZARA KIBRIS'TA MÜZİK ZİYAFETİ ÇEKTİ
FERHAT GÖÇER’DEN YENİ İMAJ YENİ ALBÜM

  • Hit: 74