breaking news

PİYANO FESTİVALİ’NDEN MUHTEŞEM AÇILIŞ!

22 Eylül 2016 | Highlife Magazin
PİYANO FESTİVALİ’NDEN MUHTEŞEM AÇILIŞ!
KÜLTÜR SANAT
0

Bu yıl 17. si düzenlenen Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli kültür etkinliklerinden biri olan Antalya Uluslararası Piyano Festivali, unutulmaz bir konser ile muhteşem bir açlışa imza attı. Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in de katıldığı geceye, Antalyalı müzikseverler yoğun ilgi gösterdi. Festivalin sanat yönetmeni olan dünyanın sayılı müzik dehalarından orkestra şefi Gürer Aykal şefliğinde sahne alan “Yeni Neslin Piyano Dahisi” olarak anılan ‘Zee Zee’ rumuzlu ödül avcısı Zhang Zuo, dinleyenlere tam bir müzik ziyafeti yaşattı.

14 Ekim’e kadar dünyaca ünlü, yerli ve yabancı bir çok yıldızı Antalya’da buluşturacak olan Antalya Uluslararası Piyano Festivali, geçtiğimiz çarşamba akşamı muhteşem bir gece ile açılış yaptı.

Festivalin sanat yönetmeni olan, dünyanın sayılı müzik dehalarından orkestra şefi Gürer Aykal’ın şefliğinde sahne alan “Zee Zee” rumuzlu, piyano dahisi ve ödül avcısı Zhang Zuo konseriyle başlayan müzik şölenine, Antalyalı müzikseverler yoğun ilgi gösterdi.

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in de katıldığı gecede, Zhang Zuo dinleyenlere unutulmaz saatler yaşattı.

Konser öncesi konuşma yapan Türel, Antalyalılara festivale gösterdikleri ilgi nedeniyle teşekkür etti. Müziğin ilahi bir ses olduğunu belirten Türel “Müzik, tüm insanlığın ortak dilidir. Antalya Uluslararası Piyano Festivali’nde piyanolar her zaman, dünyada barış ve kardeşlik için çalınır. 17. Piyano Festivali’mizi, demokrasi için kendilerini feda edenlere, geride kalanlara ve çocuklara ithaf etmek istiyorum. Bu vesileyle terörün ve savaşların son bulmasını, dünyanın bütün çocuklarının mutlu olmasını gönülden diliyorum.” dedi.

Unutulmaz bir gece ile açılış yapan Antalya Uluslararası Piyano Festivali, 25 Eylül’de piyano flamenko denilince dünyanın akla gelen ilk isimlerinden İspanya’nın ‘ Flamenko Tarkan’ı Manolo Carrasco konseri ile devam edecek.

Mine Candar’ın fotoğraf sergisi EXPO 2016’da açıldı
“Zümrüd-ü Anka” Müzikali EXPO 2016’da sahnelendi

  • Hit: 60