breaking news

Itır Esen’in tacı geri alındı!

22 Eylül 2017 | Highlife Magazin
Itır Esen’in tacı geri alındı!
MAGAZİN
0

Miss Turkey 2017 Yarışması’nda birinci seçilen Itır  Esen’in tacı, sosyal medyada 15 Temmuz şehitleriyle ilgili yaptığı bir paylaşım  nedeniyle geri alındı.

Miss Turkey basın ofisinden yapılan yazılı açıklamaya göre, dün gece  düzenlenen törende “Miss Turkey World” kraliçesi seçilen Itır Esen’in, twitter  üzerinden 15 Temmuz şehitleriyle ilgili yaptığı bir paylaşımın incelemeye alındığı kaydedildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Miss Turkey Başkanı Can Sandıkçıoğlu, kuruluş amacı Türkiye’yi dünya çapında tanıtmak ve imajına katkıda  bulunmak olan yarışmanın organizasyonunun böyle bir paylaşımı kabul etmesinin  mümkün olmadığını ifade etti. Sandıkçıoğlu, bu paylaşımı nedeniyle Itır Esen’in tacının geri alındığını bildirdi.

ASLI SÜMEN BİRİNCİ, PINAR TARTAN İKİNCİ, YASEMİN ÇOKLAR ÜÇÜNCÜ OLDU

Esen’in tacının alınmasının ardından jüri puanlamasına göre ikinci olan Aslı Sümen birinci, puan sıralamasında üçüncü olan Pınar Tartan ikinci,  dördüncü sırada olan Yasemin Çoklar ise üçüncü oldu.

Yeni sonuçlara göre; Aslı Sümen, Çin Halk Cumhuriyeti’nde düzenlenecek ‘Miss World’de, Pınar Tartan, ABD’de düzenlenecek ‘Miss Universe’de, Yasemin  Çoklar ise Polonya’da düzenlenecek ‘Miss Supranational’da Türkiye’yi temsil  edecek.

Tuba ile Umut Paris'te el ele
Elbet bir gün ayrılacağız!

  • Hit: 69