breaking news

‘Neslihan’ın bu kadar yükseleceğini tahmin etmedim’

3 Ekim 2018 | Highlife Magazin
‘Neslihan’ın bu kadar yükseleceğini tahmin etmedim’
MAGAZİN
0

Yaprak Dökümü’nün usta ismi Güven Hokna teve2’de yayınlanan 2. Sayfa programına konuk oldu. Hokna, televizyon tarihine damga vuran Yaprak Dökümü dizisini ve oyuncularını anlattı.
* 1 Nisan 1946 doğumluyum. Bundan 3-4 sene önce bir diyetisyen ‘sizi zayıflatacağım’ dedi.Biraz umutsuz gittim ama 13 kilo verdim. Kilo verince sarkmalar oldu tabii ki ama yüzümü asla elletmedim.Ben bu deformasyonu, bu tecrübeleri elde edene kadar kaç perde kapattım, kaç ışık söndürdüm biliyor musunuz?O kadar birikimi kısa sürede bir doktorun ellerine emanet eder miyim?

* Estetik yaptırana karşı değilim. Halil’in yüzüne yaptırdığı uygulamalar çok belli zaten. İstediği kadar kaşı oynamasın, bir bakışıyla derdini anlarım.

*Oyunculuğuna laf yok. O yüzüne müdahale yaptırırken mutlu. ‘Yaptırma’ dersem mutluluğuna gem vurmuş olurum. Ben mesleğini çok sevenlerdenim, -mış gibi yapamıyorum.

* Yaprak Dökümü zamanında Neslihan çok küçücük, çok zarifti. İzmit’de oturuyordu. Sete şehir dışından anneciği ile gelir giderdi. Bu kadar ilerleyebileceğini kimse tahmin etmezdi, ben de etmedim. Birbiri ardına yaptığı sinema filmleri gerçek Neslihan’ı ortaya çıkardı. Çok güzel, çok hoş bir kızdı.
* Ben Fahriye ile Gökçe’nin yükseleceğini tahmin ediyordum. Bennucuğum, yavrum benim o zaten temelden tiyatrocu bir kız. Yaprak Dökümü onları en kaprissiz, en yalın, en masum halleriyle yetiştirdi.

* Biz tam bir aileydik. Halil hala beni aradığında ‘Karıcığım nasılsın’ der, ‘Güzel kadın’, ‘döşü güzel kadın’ der. Gençler için gerçekten bir okul oldu orası. Yönetmeninde setcisine, ışıkçısından çaycısına Yaprak Dökümü’ndeki o haz mükemmeldi. İyi ki oynamışım Yaprak Dökümü’nde.
* Deniz Çakır çok akıllı bir kızdır. Çok da yeteneklidir. Her türlü rolü güzel oynar. Hatalar neden var? İnsanız. Hepimizin tökezlediği anlar oluyor. İnşallah düzelir. Basında çıkan her şeye de inanasım gelmiyor.

* Gökçe ve Fahriye arasında tatlı bir rekabet vardı. Biri diyete başlar, diğeri de çaktırmadan diyete başlardı. Şimdi stüdyonun kapısından çıkıp Fahriye ile karşılaşsam candan sarılırım.

Kenan ile Beren fark attı
Her şey çok güzel

  • Hit: 21